אודות

האתר הזה נועד בעיקר בשבילי, אני הייטקיסט שסובל מבעיות גב והתחלתי לחקור על הנושא של ישיבה ממושכת. לא היו חסרים חומרים והגעתי להרבה מחקרים מעניינים שעזרו לי להתאים לעצמי סביבה בריאה יותר וכך למנוע את תדירות הכאבים.

בגיל 21 התחלתי לעבוד בהייטק, לא הייתה יותר מדי מודעות לנושא של ישיבה ממושכת וככה עבדתי במשך כמה שנים. הייתי עובד הרבה שעות שבהן ישבתי הרבה על הכיסא וגם לא ישבתי בצורה נכונה. אחרי משהו כמו שנתיים וחצי, יום אחד כשקמתי בבוקר מהמיטה, היה לי כאב חד בגב שפשוט לא איפשר לי לצאת מהמיטה. נשארתי באותו היום בבית.  הכאב החד עבר יחסית מהר אבל עדיין היו כאבים של התאוששות שלקחו משהו כמו שבוע וזה בעצם הרגע שהתחלתי לעשות מחקר על הנושא.

קראתי הרבה על היציבה, תרגילים לגב והתחלתי ליישם. בתור התחלה כדי להקל על הכאבים התחלתי עם תרגיל יוגה שעוזרים להקלה על כאבי גב אבל הבנתי שהדבר החשוב הוא לשנות את סביבת העבודה שלי, את ההרגלים הרעים. איך מונעים ישיבה ממושכת? דרך אחת הייתה להתקין אפליקציה במחשב, שאחרי זמן מסוי 30-20 דקות שולחת הודעה למסך וכותב שזה זמן להפסקה, זמן הליכה, קצת לזוז. זה לא קל ליישם את זה כי מתישהו יש הרגל שגורם להתחיל להתעלם מההודעות ולהגיד לעצמך בראש, "עוד כמה דקות נעשה את זה", וככה יוצא בסוף שלא עושים את זה בכלל.

אבל הייתה לי עוד דרך, כמה שנים לאחר מכן עשיתי שוב מחקר ונתקלתי בכל מיני כסאות ארגונומיים אבל הדבר שתפס לי את העין היה, שולחן חשמלי. כלומר, זה שולחן מתכוונן לגובה על ידי לחיצת כפתור. זה היה נראה מגניב אבל לא ידעתי מאיפה אפשר להשיג את זה. באותה תקופה, אני גם התחלתי לעבודה בחברה חדשה ויום אחד שהלכתי באחד המסדרונות, ראיתי מישהו שיש לו שולחן חשמלי והוא עובד בעמידה. היו לי אישורים מהאורתופד שיש לי בעיות גב, דיברתי עם מקום העבודה והם הסכימו לסדר לי שולחן כזה. זה היה מדהים, זה מרגיש קצת מוזר בהתחלה אבל התחושת הקלה שיש לי על הגב כשאני עובד בעמידה היא מדהימה.

אני לא עובד כל הזמן בעמידה כמובן, כי זה לא קל, אבל אני כל פעם משנה במהלך היום. צריך למצוא איזון בעבודה, אני היום עובד בישיבה, בעמידה ועושה לי גם מדי פעם הפסקות של הליכה. מבחינת בריאותית זה עזר לי מאוד והיום, כל עוד אני מקפיד על עבודה כזאת, אין לי כאבי גב.

באתר הזה, אתם תראו כל מיני סריקות של שולחנות ופתרונות לעבודה בעמידה, שיוכלו לעזור לכם לשמור יותר טוב על הגב.